Живот

ИСПОВЕД: Побарав плата од газдарицата, а добив нешто друго….добив ку*ац од газдата

Дијана Пантиќ, 29-годишна девојка вработена како продавачка во книжарница во Пожаревац, претрпела мобинг на работното место бидејќи си ја побарала платата за која чесно и макотрпно работи.

Девојката за српските портали тврди дека добила шлаканица од газдарицата, Милена Павловиќ, само бидејќи прашала кога ќе и пушти плата. Од друга страна, газдарицата се брани дека Дијана воопшто не е нејзина вработена.

– Прво и пратив порака, а таа ми возврати со навреди. Утредента ја повикав да разговараме во книжарницата, а таа рече дека не може. Она што следеше беше страшно, рекла девојката.

Дијана додава дека Милена дошла во книжарницата, почнала да и вика и да ја навредува, и велела дека нема исполнет живот, дека е за никаде, а потоа и удрила шамар.

Таа три часа не можела да дојде на себе и решила за се да пријави во полиција.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.