Живот

Исповед на изневерен маж: “Ја затекнав својата сопруга за време на секс со мојот најдобар пријател, а потоа ја направив најглупавата работа!”

Познато е дека прељубата е нешто што сѐ почесто се случува во денешно време. Па затоа, луѓето своите проблеми од неверството ги изнесуваат преку медиумите.

На тој начин се ослободуваат од притисокот, а воедно и добиваат корисни совети од луѓето кои имале слични искуства.

Во морето со разни исповеди, приказната на еден анонимен маж, многу нѐ заинтригира и најверојатно во неа многумина ќе се пронајдат. А еве за што се работи.

“Мојата сопруга, јас и нашите деца отидовме на одмор со мојот најдобар пријател и неговата сопруга, кои имаат деца на возраст како нашите”, ја започнал својата приказна мажот, кој посакал да остане анонимен.

“Престојувавме во вила во Шпанија и последниот ден одлучивме да го посетиме водениот парк. Во последен момент сопругата ми рече дека се чувствува лошо и одлучи да остане во вилата.

 

А мојот најдобар пријател беше спречен да тргне со нас, поради важен повик од работа.

Кога стигнавме, сфатив дека ја заборавив влезницата за во паркот, на мојата најмала ќерка и наместо да платам нова, се вратив во вилата по старата.

Кога стигнав таму, слушнав дека од нашата спална соба се слушаат звуци и ја затекнав својата сопруга со најдобриот пријател, заедно во кревет.

Се чувствував изненадено и ужасно.

Го познавам својот најдобар пријател веќе 30 години, а јас и мојата сопруга сме заедно повеќе од 10 години. Ова што ми го направија е нешто што не му го посакувам на никој.

Кога се вратив назад во водениот парк, сето тоа што го видов, ѝ го пренесов на неговата сопруга, која речиси се распадна пред своите деца и почна да плаче и да вика. Тоа е нешто поради кое многу се каам, не требаше да ѝ кажам.

 

 

Сите моравме заедно да се враќаме накај дома и тоа беше најтешкиот ден во мојот живот. Сега кога конечно сме дома, мојата сопруга вели дека многу се кае за сѐ и дека тоа се случило само два пати, што било најголема грешка.

Таа вели и дека се чувствува запоставено, бидејќи јас премногу работам, но тоа е неизбежно за да им обезбедам убав живот на своите деца.

Децата сепак се најважни. Не знам што да правам”, ја завршил својата исповед мажот кој се чувствува ужасно и на кој му е потребна голема поддршка.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 18:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.