Црна Хроника

Искршен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, Кожувчанка пијан сам го манал?

Искршен e излог на штаб на ВМРО-ДПМНЕ на улицата Моша Пијаде во Кавадарци.

Инцидентот С.А.(32)  вчера претпладне го пријавил во Полициската станица во градот.  Како што извести МВР, стаклото било искршено со камен во периодот од завчера вечерта до вчера наутро. По сторителот се трага.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.