Црна Хроника

Исчезнат човек од селата на Плачковица e најден мртов на дрво

Исчезнат маж од селата на Плачковица e пронајден мртов на дрво.

Сe работи за жител од планинските села, по кој подолг период се трагало, а неговото тело е пронајдено во непристапен планински предел. Пожарникарите интервенцијата ја извршиле од 14 до 17.15 часот. Полицијата побарала интервенција за симнување на телото од дрвото.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.