Балкан

Инциденти на вчерашните протести во Србија: со палки и чекани на демонстрантите (ВИДЕО)

За време на вчерашните протести во Србија, на кои еколошки активисти и граѓани се собраа за со едночасовна блокада на сообраќајот изразија незадоволство поради усвојувањето на законот за референдум и експропријација, имаше повеќе инциденти.

Протести беа одржани во Белград, Нови Сад, Прељина, Крагуевац, Шабац, Ваљево…

Во Шабац група мажи им се нафрлија со палки на насобраните граѓани и почнаа да ги тепаат, додека пред групата демонстранти се појави и момче со чекан во раката.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.