МакедонијаТОП

Инцидент во Собранието: Пратеник на ДУИ фрла со предмети кон пратениците и ја крши опремата

Пратеникот Арбер Адеми со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон пратениците.

Пратеникот Миле Лефков објави шокантно видео од случувањето во Собранието. На снимката се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема.

Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со „каубоите“ од власта – напиша пратеникот Лефков.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.