Црна Хроника

Инспекторката од СВР Охрид починала од предозирање на наркотични средства, а не од насилна смрт

извор ОХРИД СКАЈ

Како што објавивме за мистериозната смрт на инспекторката на криминалистичката полиција во Охрид, Марија Милошевска, редакцијата на Охридскај дојде до нови созннија за немилиот настан. Полицискиот службеник Марија Милошевска пронајдена е во нејзиниот стан на ул. „Сирма Војвода“ во Охрид, а првично причните за смртта се настанати од предозирање на наркотични средства. По наредба на јавен обвинител телото на починатата Марија Милошевска е дадено на обдукција, по што ќе се знаат вистинските причини за смртта и приближно времето кога настанала смртта.

Првичната информација дека станува за насилна смрт сепак останува истражните органи ги отфрлаат со оглед на фактот на начинот на живот која го имала во минатото сега починатата Марија Милошевска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.