Колумни

Инаку Таче не знае ни газот да си го избрише ако некој не му каже што треба да прави.

Таче во Телеком многу доцна научи да прави Ексел табели. Сложени му беа…
Тогашната му другарка Емилија Андонова и нејзина блиска соработничка Елизабета ги учев да одат во Ексел. Потоа они го научија Тачета од Вотервил да прави Ексел табели…
Од што толку многу беше среќен, почна да си игра со бројки во табелите за бркање на вработени и уништување на семејства.
Таче од Вотервил никад не бил ни економиста. Беше научен да му лиже дупе на Славко за да лапне некое евро поише.
Врска немаа нит Емилија нит Таче како функционира Телеком.
Мораа да отворат проект, во кој учествував и јас, па ги учев што е тоа кабел, што е монтер, што е мрежа итн.
И така Емилија и Таче играјќи си со Ексел табелите го направија проектот АБЦ со кој почнаа да се уништуваат цели семејства со бркање на вработени. И така, како многу заслужни ги ставија на директорски места.
Во некоја друга прилика ќе ви објаснам што у ствари е АБЦ.
Инаку Таче не знае ни газот да си го избрише ако некој не му каже што треба да прави. Исто како Горан Трајановски лузерот.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.