Занимливости

Имало и физички напад во Собранието: Инфомакс доби потврда за веродостојноста на снимката со Џафери – еве што се случувало Taljo тепал македонци

Имало и физички напад во Собранието: Инфомакс доби потврда за веродостојноста на снимката со Џафери – еве што се случувало

Ексклузивно од инфомакс, Снимката од Собрание е автентична, собраниските службеници Петко Крстевски, раководител на одделението во Секторот за Седници и собранискиот службеник Халил Лумјани од Куманово неодамна распределен од рамковните вработување и кадар од ДУИ кој е помлад соработник во Секторот за Седници се жртвите по кои Талат Џафери им се обраќа со погрдни зборови.

Како што дознаваме Талат Џафери самиот се збунил читајќи го дневниот ред уредно подготвен од Секторот за Седници, кога Џафери ја прекинал седницата, службеникот Халил тргнал да го земе сценариото кое го подготвува Секторот за Седници и бил придружуван од раководителот на одделението за Седници, Петко Крстевски, во еден момент Халил му рекол, не е наша грешка претседателе. Тогаш Џафери почнува со навредите кон овие двајца собраниски службеници.

Му ги бутнал од раце и матријалите на кординаторот на СДСМ, Јован Митревски во истиот ден подоцнаПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.