Колумни

Има ли новинари кои ќе имаат храброст да го истражат ова и јавно да го објават

Вие од ЛГБТ “невладините”, да си кажете кој тоа ви дава од 300 до 500 илјади евра ГОДИШНО за вашите акции за разбивање на јавниот морал и заедницата. Дајте да ги чуеме имињата на вашите донатори.
Да видиме на кого плаќате над 100 илјади евра авторски хонорари годишно. И за што ги плаќате?
Да чуеме каде, во кои политички кругови лобирате и со колку пари?
Какви псеудо научни трудови нарачувате и од кого за да ги поткрепите во јавност вашите лаги и скриени агенди.
Колку плаќате за тие услуги?
Колку новинари имате поткупено да ги туркаат вашите планови и да ви прават позитивни промоции по медиумите?
Колку пари давате за да ви поминат законите за дигитални учебници и нивно ретуширање?
Колку од вас се инфилтрирани во власта?
Кажете отворено, па после паламудете за еднаквост и права. Доста глумите цивилизираност и финоќа, не сме глупави.
Има ли новинари кои ќе имаат храброст да го истражат ова и јавно да го објават.


Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.