Живот

„Играта“ на фрлање деца низ прозорец

„Играта“ на фрлање деца низ прозорец

Вака изгледа „играта“ на фрлање деца низ прозорец во училиште во скопски Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „игри“ има во повеќе други училишта

Gepostet von Види Вака am Mittwoch, 3. Oktober 2018

На социјалните мрежи се појави видео од играта на децата во училиштето „Ѓорѓија Пулевски“, каде се  фрлаат децата низ прозор. 14-годишно девојче од ова основно училиште во скопската населба Аеродром, заврши во болница со скршеници.

Уште пострашно е што од коментарите под видеото може да се види дека вакви слични игри има и во други училишта.

Видеото го постираше „Види вакаПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.