Занимливости

Идиот газда од Фибула однесе идиоти инфлуенсери у Турција и се посрамотија

СКАНДАЛ ВО АНТАЛИЈА: МАКЕДОНСКИ “ИНФЛУЕНСЕРИ” ЈА ПОСРАМОТИЈА МАКЕДОНИЈА

Како не и текна на Туристичкана агенција наместо ова “инфлуенсериве” што се прскаат со шампањи по Турција да направи едно добро па да однесе некои од луѓено што цела година се во скафандери! Однесете го

Denis

, луѓе од Инфектологии, Радиологии не знам веќе кои логии!

Однесете деца што останаа брз родители!
Фамилии што донираа органи од своите чеда!
Кој ви го смислува тој лузерски ПР, а!?

Сите оние кои се одбрани, се уште не знаеме по кој критериум и кој ја имал таа “среќа” да ги одбира, всушност по снимките кои се објавени на интернет и сето она што е како информација, е еден голем срам пред се за истите тие кои како мали деца, како прв пат да се на некое вакво патување и како сите да се пуштени од ланец, што се не правеле и правеле само да се покажат и да бидат во “прв ред”.

Срамот освен за нив, голем е и за туристичката агенција која што испрати да ја претставуваат анонимуси, повеќето се стилисти, пропаднати новинари со тв или радио емисии кои имаат многу слаба слушаност, односно, гледаност, водители, т.н. инфлуенсери и неколку музички имиња кои еден хит немаат зад себе… општо кажано, погрешни личности кои немаат апсолутно никакво влијание врз македонската јавност и публика (со чест на исклучок на една-две личности од целата таа група) и кои што целото тоа патување и бесплатна прошетка ја сфатија како наградно патување како нешто што ним да им следи и мора да го добијат и да бидат дел од таа група. И рака на срце, повеќето од истите како по некоја чудна случајност се тие па тие се одбрани и тие се тие што се предодредени да патуваат и да ја преставуваат нашата земја, притоа незнаејќи две реченици да сврзат, а камо ли да презентираат и претстават дел од она што го имаат видено и треба да го видат.

На крајот се прашуваме, дали има некој нормален во туристичката агенција која што го организирала ова промо патување и дали воопшто знаат истите кого и зошто праќаат, која им е целта и зошто го прават сето ова во време кога владее глобална пандемија, коронавирус, кога милиони граѓани ширум светот се заболени и умираат секојдневно.

Уште еден срам за Македонија. Но, како велат старите… што ќе си посеете, тоа ќе си пожнеете.

 Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.