Живот

Идеологот на СДСМ со нова морбидна порака: „Македонија гори, јас си го прчам и на Заев му го дудлам“

Идеологот на СДСМ со нова морбидна порака: „Македонија гори, јас си го прчам“

Бранко Тричковски, кој важи за еден од најжестоките поддржувачи на СДСМ, а воедно и идеолог на партијата, повторно ја шокираше јавноста со својот нов фејсбук статус.

-Додека Македонија гори, јас си го прчам, пишува во дел од својот статус Тричковски на Фејсбук.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.