ЗанимливостиСвет

И ВАКЦИНАТА НА ЏОНСОН И ЏОНСОН ЈА ДОЖИВЕА СУДБИНАТА НА АСТРА ЗЕНЕКА – ПРЕКИНАТО ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО САД ПОРАДИ 6 СЛУЧАИ НА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА

Оваа вакцина е многу јака и се дава само во една доза, нема две дози како кај другите вакцини на Астра Зенека, Фајзер, Модерна, Спутник или кинеските вакцини.

Таа релативно доцна се призна и доби дозвола за употреба но штом тргна веднаш се даде сигнал за паузирање поради 6 случаи на згрутчување на крвта.

Линк до целата сторија на АП.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.