ЗанимливостиСпорт

И Роналдињо навива за Македонија

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо денеска преку видео порака испрати поддршка за македонската фудбалска репрезентација за Европското првенство.

-Со среќа на Европско. Со среќа, напред Македонија, кажа Роналдињо со помош на човекот кој го снимаше.

– Advertisements –

 

Видеото на својот Инстаграм профил го сподели нашиот репрезентативец Елиф Елмас. Видеото може да го погледнете на овој линк.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.