ЗанимливостиТОП

И ПО ТИТО ТИТО ТИТО vs ЗАЕВ

Другарчињата на Заев,еден по еден почнаа да го одјебуват,да се освестуват и да му вртат грб!

А и логично е,бидејќи според познатата максима,ГЛУВЦИТЕ (ПАЦОВИ) ГО НАПУШТААТ БРОДОТ ШТО ТОНЕ…! А овој муртински брод одамна заринка во блато (гомна),па веќе стана подморница која ќе остане на дното…!

Имено,на гостувањето на Тито Петковски во ТВ 24,во стил на најголемите Македонски патриоти со низа анализи и примери се спротивстави на политиките на официјална Бугарија,онаа политика која ја фура ,,братот” на Заев,крадецот на автомобили Бојко.

Тито потенцираше дека ова е 4-та бугарска офанзива против Македонија која сигурно ќе ја изгубат и дека Бугарија секогаш ја завзема погрешната страна. Бојко во март сигурно го губи изборите,нема никаков резултат кој може да го испорача на гласачите и сега оди на се или ништо,ги пали Блгарските националисти демек еве ќе ја ,,зграпчиме” Македонија. Реалност е дека сите свесни Бугарски интелектуалци и новинари се против фашистичката политика на Бојко во однос на Македонија.

Владата на Бојко предизборната кампања ја темели на кампања против македонштината,па на дневна основа упатуваат ,,доза” од три стрели на провокација,едната од лудиот Каракачанов,другата од онаа ороспија Захариева и третата од сенилниот Ковачев,што дополнително ги револтира нашите граѓани Македонци,затоа треба да останеме мирни,да го сочуваме менталното здравје на нашиот народ,бидејќи ова се последни обиди на Владата на Бојко да испрофитира на грбот на Македонија,бидејќи изборите во март сигурно ги губи,а кучето пред смрт нај силно каса! Во однос на Македонците кои земале Бугарски пасоши,Тито вели дека,иако принудени потпишале дека имаат Бугарски корен,Бугарскиот корен никогаш не го фатија! Генерално Тито во целата емисија се спротивстави на политиките на Бугарија,а тоа значи на индиректен начин и прoтив пробугарската политика на Заев.

Тито цврсто застана во одбрана на Македонскиот идентитет,јазик,писмо,историја и култура! Епа ДРУЖЕ ТИТО МИ ТИ СЕ КУНЕМО…!Македонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 02:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.