СветТОП

И НАМЕСТИЈА ПОБЕДА НА УКРАИНА НА ЕВРОВИЗИЈА, РЕДНО Е ОВДЕ ВЕЌЕ МАКЕДОНИЈА ДА НЕ УЧЕСТВУВА

Песна и политика: Украина победи на Евровизија

Она што сите го прогнозираа се оствари. Украина е победник на Евровизија 2022. Калуш оркестра со песната Стефанија им ја донесоа победата и следната година Евросонг ќе биде во Укрина која е зафатена со војна. Второпласирана беше Велика Британија а трета Шведска.

Слушнете ја победничката песна.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.