Живот

И ЕВНУХОТ НА ЛИЛА СЕ НАЛУТИ СО ПРАВО: 100 ЕВРА НЕМАТЕ У ЏЕБ, А ВИ СМЕТАЛА ЖЕНА ОД СУЛТАНА И ГРАШОКОТ НА ПЕТАР ООО МОРОНИ

Спасе од Сител се налути за видеата со малиот Петар и воспитачката од градинка: Голиштари едни, 100 евра на страна немате вие ќе тужите (ФОТО)

Спасе Рола Јовановски е познат новинар и презентер на временската пргноза во ТВ Сител, но и тој ѝ е и ПР и добар пријател на Лила Стојановска. Спасе во „Убавина и здравје“ откри како му почнува денот и што сака да чита.

Книгата „Клубот 5 наутро“ од Робин Шарма ја купив поради насловот, бидејќи јас станувам во 5 часот за на работа. Откако ќе ја прочитате, ќе сфатите колку треба да ја цените секоја минута и како максимално даго искористувате денот служејќи се со тактики на мудри луѓе.

Од таму научив дека првиот час кога ќе се разбудите, треба да си го посветите само на себе, во тишина, по можност со убаво кафе, чај или вода со лимон“, изјави тој.

Спасе ги искоментира актуелноите случувања со малиот Петар и со учителката која на децата во градинка им ја пуштила песната „Жена од султана“.

– За принцот кој не сакаше ГРАШОК и ЖЕНА ОД СУЛТАНА. Фино е да се расправате пред вашите деца, да повишувате тон, да ги вл ечете за коса, да ги шам арате, да лупате врати, по дома, да не им обрнувате внимание, да им ги ставате телефоните и таблетите у скут, наместо да поминете квалитетно време со суштествата кои сте ги сте ги створиле и родиле…

Се тоа за вас е фино? Е сеа пошто некој ја пуштил “ЖЕНА ОД СУЛТАНА” у градинка тоа се смета за з л о? Песна ко песна, децата играле, се забавувале, биле СРЕЌНИ текстот не верувам и дека го разбрале.

А да се запрашаме, пред да ја пуштат песнава… Децава од каде ја научиле? У сон им се јавила? И што е тоа бе одма со ТУ ЖБИ, ИНС ПЕКЦИИ… бре бре бре, голиштари едни 100 евра на страна немате вие ќе тужите…ОФФФ!

ПА не пуштале П-PO-НО КЛИПОВИ пред децата, пуштиле песна И сеа што? Да ги однесеме учителките и да ги стр-еламе на плоштад! А за Петар, детето со грашокот… Претворивте едно ПРЕКРАСНО ВИДЕО во ХО -POP филм!

Јас сеа да имам фирма, која пакува грашок ко Frikom на пример… Го зимам детево и праиме урнебесна реклама!

Да беше во Америка, Петар ќе гостуваше уште утре кај Елен Ди Џенерес и ќе беше МИЛИОНЕР на 7 години!

Ама пуста земја со кле-ти и злоб-ни луѓе! Каде со нив… Нит за орање нит за копање!“, напиша Спасе Јовановски на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.