КолумниМакедонија

И директор на школо тепал на Илинден патриоти?

писмо

Братко, гледам дека ги идентификувате овие тешачите од Мечкин Камен, па еве ти уште еден. Овој заокружениот е Борче Миревски, директор на ООУ Кирил Пејчиновиќ. Ова се пајташите на Сокол кои креваа рака на патриоти кои го чествуваа Илинден. Ајде да речеме дека тоа е одлика на пајташите, ама дали е одлика и дали таков човек треба да биде во образовниот процес? Дали некој ваков треба да ги воспитува нашите деца и да биде претпоставен на колеги професори? Вакво ли е нашето образование, ваква ли е нашата Европска иднина за која се залагаме? Професори да бидат партиска паравоена полиција која ќе тепа патриоти, па дури и деца на Мечкин Камен? Те замолувам ако го објавуваш да останам анонимен, поради лична безбедност.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.