ЗабаваТОП

И БРИЧЕН И НЕБРИЧЕН ПАК НА МОЈ КОЛЕ ЌЕ ЛИЧЕШ

Заев пуштил брада...абе овој вмровец ли се прави

Нема достапен опис

Имав одличен состанок со коалицискиот партнер и претседател на ДУИ, Али Ахмети. Се договоривме дека СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на претстојните локални избори.
Заедничка ни е целта во предизборната коалиција да се вклучат што е можно повеќе партии од владината коалиција.
Во тек се постапките за избор на најдобрите кандидати – тоа ќе бидат личности кои умеат и кои се подготвени да го дадат најдобриот резултат за граѓаните во секој град, во секое село, во секоја населба.
Меѓусебната поддршка во некои општини ќе си ја дадеме уште во првиот круг на изборите, а во други општини ќе се поддржиме во вториот круг. Согласни сме дека институциите имаат и обврска и капацитет да испорачаат целосно демократски, професионални и фер локални избори.
Можно е да е слика од 1 лице, седи, стоење и внатре
Можно е да е слика од 2 луѓе, седнати луѓе и внатре

Нема достапен опис

Инфлуенсер на СДСМ објави дека ВМРО-ДПМНЕ сигурно победува во Кисела Вода

Нема достапен опис

Инфлуенсер на СДСМ објави дека ВМРО-ДПМНЕ сигурно победува во Кисела Вода

Алекс Сиљан, инфлуенсер и твитерџија, близок до СДСМ објави оти ВМРО-ДПМНЕ сигурно победува во Кисела Вода на локалните избори.

 Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:45 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.