МакедонијаТОП

Хорор модуларна болница и во Скопје: Никој не им помага, пациентите оставени без вода

АЛБАНЦИТЕ БИЛЕ ПОСЕБНО НЕЗГРИЖЕНИ

Хорор модуларна болница и во Скопје: Никој не им помага, пациентите оставени без вода

На социјалните мрежи се појави видео со сведоштво на граѓанин на Скопје која опишува што видела во модуларната болница во Скопје.Хорор е вистинскиот збор како што опишува таа.

Голем ужас, Во овие болници 80 % или повеќе се Албанци, икој што е таму не им помага. Секој ден умираат особено Албанците, бидејќи тие скенираат кој ќе им помогне … Кислородот останува ноќе Без вода а потебни се 24 часа тој да се наполни-пишува граѓанката на Скопје.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.