Македонија

Хахаха гејчето НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ СЕМЕЈСТВОТО: Антонио Милошоски го крева гласот против декаденцијата и уништувањето на традиционалното семејство!

Педерчето Антонио се плаши дечкото да не го побара за жена бе:

По повод кампањата која СДС, заедно со соросовите организации и НВО финансирани од УСАИД со цел стигматизирање на традиционалното семејство, и наметнување на хомосексуалните бракови, коментираше и пратеникот Антонио Милошоски


Оставете ги семејството и бракот на мира! 🇲🇰
‪• Прво почнавте со Шиндре, промовирање на педофилија на настан организиран од Министерот за Култура.‬
• После (не)случајно Бранко (ДУИ) предложи легализација на хомосексуални бракови.
• Продолжи Ивана Туфекџиќ (СДСМ) со став дека хомосексуалните парови треба да посвојуваат и деца.
• Па се јави Боки13 дека ќе поднел барање до неговата пријателка Министерка (Мила СДСМ) за посвојување на 3 деца.
Колеги од СДСМ, водете политика, водете држава, но оставете го класичното природното семејство на мира. Народот е тивок, но знајте дека Македонците, и Албанците, и Турците, и Србите, и Ромите, би направиле се да си ги заштитат семејствата. Да не го ослабуваме општеството таму каде што е силно!

 Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.