Македонија

Група граѓани тргнаа кон Собранието да фрлат некое јајце

Група граѓани тргнаа кон Собранието

Граѓаните, кои и вечерва масовно излегоа на протест против францускиот предлог од пред Владата се движат низ централното подрачје, покрај Министерството за правда, со крајната дестинација пред Собранието на Република Македонија.

Претходно револтираните граѓани ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаа кон Владата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.