КолумниТОП

Груевски де покажи го договорот со Ахмети од 2007 ма година, за нештата да станат појасни!

Манифестот или што и да е закон за јазици посебно за кое нешто протестирате крваво, е усогласен во 2007 ма година драги пријатели и истиот е потпишан од Груевски и Ахмети при нивните договарања околу коалицирањето тогашно. Значи од точка до запирка е истиот. Друг е муабетот дали истиот е инструиран и подготвен во некои кујни, а тука мислам на БИА српската разузнавачка служба чии видни експоненти се токму Ѓорѓе Иванов или Фрчкоски на пример, проблемот е што овде вие споени како маса драги патриоти го губите субјективитетот и размислувате како маса тоест сте објект и воопшто не размислувате ве водат петпарачки луѓе како шпиунот Дамовски или човекот кој го нареди шарањето Филип Петровски. Да водач на екипите кои шараат пред куќите на опозиционерите е Филип Петровски човек со мал ум и мал кур, опасна комбинација за лудак.

Значи да повторам извадете го на виделина договорот од 2007 ма па извадете го сегашниот договор СДСМ-ДУИ ќе видите дека се работи за едно те исто. Не гинете без потреба за туѓи бели дворови мој народе, наредена ни е судбината одамна.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.