Македонија

Груби: Владата денеска ќе ги проследи до Собранието францускиот предлог и протоколот ќе го протуркаме насила за да престанат протестите да завршиме работа па ќе нема за што да протестирате

Вицепремиерот за политички систем Артан Груби најави дека уште денеска е можно владата да да ги проследи до Собранието францускиот предлог, заедно со билатералниот протокол со Бугарија и другите придружни документи, објави „Слободен печат“.

Груби потврди дека владата нема да одлучува за францускиот предлог, туку само ќе ги проследи до Собранието. Собранието ќе одлучува за францускиот предлог и ќе ја задолжи владата за следните активности во одонос на целиот пакет.

Владата за денеска во 11 часот има закажано затворена седница.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.