ЖивотТОП

ГРУБИ МУ ТЕКНА ДЕКА ЖЕНА СИ ЈА САКА А СО ЦРНКАТА У ТРЕНД ШТО СЕ ЛАПАШЕ…? А ТАА НЕ СЕ ВАЖИ

Се ожени со вистинска убавица која му роди три деца – еве како изгледа сопругата на Артан Груби

Првиот заменик претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, е оженет со вистинска убавица и татко на три деца.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Артан Груби е роден во Скопје на 7 jуни 1977 година.

Професионалната кариера Груби ја започнува во 1999 година, при што гради богата кариера во невладиниот сектор и во работа со меѓународните организации во Македонија, Црна Гора, Албанија, Холандија и Косово како Амбасадата на Кралството Холандија во Скопје, НАТО, Хашкиот трибунал и американски Агенции за помош со разни оперативни задачи.

 

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Од 30 август 2020 година ја извршува функцијата прв заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците во вториот мандат на Владата предводена од премиерот Зоран Заев.

Од мај 2011 година во Демократска унија за интеграција извршува повеќе високи функции како шеф на кабинетот на претседателот на ДУИ и негов политички советник, додека во 2019 година е избран за организациски секретар на партијата.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Член е на Генералниот совет и претседателството на партијата.

Сопругата на Грби, Албина Груби ретко се експонира во јавност, но на социјалните мрежи е доста активна, каде често споделува и семејни фотографии.

 

Очигледно е дека Албина е доста посветена на грижата и воспитувањето на децата, додека нејзиниот сопруг ги извршува државните должности.

Круна на нивната љубо се нивните три деца, двете ќерки Хера и Јуна и синот Епир.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Судејќи според фотографиите а социјалните мрежи танува збор за навистина хармонично семејство, кое се труди секој момент да го помине заедно.

По повод роденденот на помалата ќерка Јуна, вицепремиерот на Фејсбук сподели нивна заедничка фотографија и напиша емотивна честитка.

 

„Најубавата душа на цел свет, полни 8 години денес“, напиша тогаш Артан.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Тортата на Јуна е со нејзините омилени ликови, а роденденот се одбележа на отворено, во природа.

За роденденот н вицепремиерот, неговата најстара ќерка Хера сподели семејна фотографија од нив петмина, а во опис напиша емотивна порака.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

„Среќен роденден на најпромислената, најпрекрасната, најискрена личност што ја познаваме. Ти посакуваме да имаш најсветли од родендени и година исполнета со среќа. И не грижи се, изгледаш само една година постаро отколку што изгледаше на твојот последен роденден!

Среќен роденден тато. Те сааат мама, Хера, Епир и Јуна“, стои во честитката.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

По повод Меѓународниот ден на децата, кабинетот на првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби денеска беше преплавен од група на деца, кои во службените простории го прославија овој ден.

 

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук

Меѓу нив беше и неговиот син.

„Денеска, на 1 јуни, Денот на детето, мојата канцеларија ја исполнија токму тие. Забава, едукација, состаноци, задачи…Иднината им припаѓа на младите генерации“, напиша Груби на „Фејсбук“.

ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук
ФОТО: Артан Груби / Фејсбук


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.