Занимливости

Гром повреди две лица на плажа „Оревче“ во Охрид алоо Оревче е на црковен имот развратот си носи своја цена

inaku orevce e imot na crkvata na timotej eparhijata ne e privaten imot na crkvata e

Две лица се пренесени во болница, откако биле повредени по удар од гром, објави А1он.мк

Според информациите градот бил зафатен со силно невреме, а настанот се случил на плажата „Оревче“ во близина на кампот „Градиште“ во Охрид.

Неофицијално, станува збор за две лица од Ресен и Битола кои се пренесени во Медицинскиот центар во Охрид.

Според информациите на порталот, едното лице имало изгореница на ногата, додека пак другото проблеми со слухот.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.