КолумниТОП

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВО КИСЕЛА ВОДА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОО СДСМ КИСЕЛА ВОДА ФАТЕНИ ЖИВИ ВО КРИМИНАЛ

ПИСМО ДЕЛ ОД СЕРИЈАТА ИСТЕПАЈ ГО И ИСКОДОШИ ГО ТВОЈОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

РАДОНАЧАЛНИКОТ ВО КИСЕЛА ВОДА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОО СДСМ КИСЕЛА ВОДА ФАТЕНИ ЖИВИ ВО КРИМИНАЛ Во Кисела Вода урбаната мафија е најизразена , се гради на секој чекор , во стари фабрики се менуваат дупови, во дворови на згради никнуваат нови згради , а граѓаните пред некое време дознаа за 100 згради во РАСАДНИК. Тоа што највеќе ги боли граѓаните, а им ствара револт на членовите на сдсм да се свртат против својата партија е тоа што претседателот на општинската Сдсм Кисела Вода својот објект го зголеми за неколку пати без да плати ни Еден денар комуналии.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Сето ова го протнуваат со Гоце Станкоски кој е раководител на урбанизам , човекот кој е фатен за мито , градоначалникот го става за прв човек на урбанизан во општина кисела вода да му ја легализира дивоградбата на претседателот на општинската Горан Штраус, а овој за возврат му ветил советничко место на престојните локални избори.

Нема достапен опис

Го повикуваме Љупчо Николовски кој досега ги штити бандитите во кисела вода како генерален секретар да провери лично ОН за вистинската состојба во сдсм кисела вода да не му прикажуваат лажни слики , бидејки изборите ни се пред врата. Го повикуваме и како што се претставува прв на браникот на криминалот и корупцијата да провери како може градоначалникот да постави таков човек притворан и затворан за мито во 2007 година, да биде прв човек на урбанизам во општината. Да ја провери дивоградбата на објектот на Горан Штраус. НЕ СЕ БОРЕВМЕ ЗА ОВА И НЕМА ДА ГО ПОДРЖИМЕ ОВА!!!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.