Македонија

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА КУМАНОВО ВОЗЕЛ НЕРЕГИСТРИРАН АВТОМОБИЛ

При рутинска сообраќајна контрола полицијата увидела дека градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски вози нерегистриран автомобил.
Извори од полицијата велат дека регистрацијата на автомобилот била истечена пред седум месеци.
Полицијата го стопирала автомобил на Димитриевски на улица Лесковачка во Куманово, по проверка на документите било утврдено дека автомобилот не е регистриран.
Автомобилот градоначалникот го возел во изборната кампања, велат извори блиски до Димитриевски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.