Колумни

Градоначалникот на Ѓорче: Максбет да земат да зачистат да не им е****м мамето мамино

Наспроти нашиот труд да имаме чиста општина, секојдневно наидуваме на купови отпад пред стопански субјекти од различен вид.
Денеска, куп листови брендирани со MaxBet Makedonija , на патеката до нивниот објект.
Недозволиво е ваквото однесување. Да фатат и да си го соберат отпадот, бидејќи секако излегол од нивната обложувалница!
Ако ние како жители и одговорни лица не знаеме да одржиме чисто општината и сто комунални работници да има – нема да постигне за да го собере целиот отпад.
Можно е да е слика од надвор


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.