Балкан

Градоначалникот на Бања Лука скокаше по крстот, излезе со крвава нога

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, денеска, на брегот на Врбас, скокаше по светиот крст. Тој откако испливал на брегот излегол со крваво стапало кое очигледно го отсекол. Брзата помош ја санирала повредата на градоначалникот лице место.

– Градоначалникот на Бања Лука се здоби со полесни повреди на стапалото. Откако го згрижија медицинските работници, тој се врати на ручек со други капачи – изјавија неговите соработници.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.