МакедонијаТОП

ГОЦЕ НЕ Е ВИЦЕ ГОЦЕ Е НАШ!

Над 20.000 граѓани излегоа на улица: „Делчев не го даваме“!

Мафијашот Заев го продава Делчев, единствен одговор на тоа е народот

Фотографија на Hristijan Mickoski.

Гоце Делчев е еден од најсветлите ликови врз чии постулати почива современата македонска држава.Со него нема преговарање, Делчев не го даваме!

Ова се дел од пораките кои македонскиот народ веќерва, сплотено, ги испрати од протестниот собир рганизиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Над 20.000 граѓани излегоа на улица.

-Тој е дел од нашиот идентитет и црвена линија за нашето достоинство. Токму за него и за историски факти далеку од очите на јавноста преговара владата на Заев со нашиот источен сосед. Трговијата со неговото име и постоење значи трговија со нашето постоење и она што сме и ќе продолжиме да бидеме, тоа е Македонци. Во меѓувреме нема никакво поместување на патот кон Европската Унија. Европската Унија останува уште едно неостварено ветување на Зоран Заев и неговата власт. Не чувме идеја, ниту план, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

Народот се сплоти веејќи македонски знамиња покажувајќи љубов кон Македонија, земјата на Гоце Делчев. Ликот и делото со кое Зоран Заев тргува!

На чело на реката народ се движи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој допрва ќе одржи говор на оваа тема.

 

 

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 06:26 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker