КолумниТоп1

Господе Боже на што се сведе партијата

Што ти е карма. Пред 10 месеци во казино во Гевгелија, вечерта пред „гласањето“ на Фолк Фест Валандово се славеше изборот на #Жмицко од страна на антуражот на Мијалков. Ние поупатените (што сме виделе конгреси и конгреси) знаевме дека утредента се ќе биде само фарса… И би…
На 2 јуни, ако се сеќавате на митингот што беше најавен во март, ама за мај, #Жмицко беше радосен. И Сашо исто. Се лиферуваа слики од клуб каде се одвивала забава по митингот со Мартин, Ивица… Здивнаа за момент. Успеаја да создадат привид дека членството го „сфарило“…
И сега дојде време да го симнуваат. Да се спинуваат вести од двата табори и тоа крвнички. А Груевски се спрема за затвор. И други. Некои пак само што излегоа од затвор… за да ми сменат вековно име…
Господе Боже на што се сведе партијата.

Фотографија на Filip T. Petrovski.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.