Црна Хроника

Горат бараки кај Градскиот стадион (ФОТО+ВИДЕО)

NAMERNO GI PALAT GORI VATRAAA

Голем пожар вечерва избувна кај Градскиот стадион. Горат баракитe во близина на стадионот, кои се наоѓаат близу детското игралиште кај ресторанот Томче Софка.

Пред неколку месеци пожар изби во старите бараки каде што се наоѓаше Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скопје а пожарот ги зафати сите бараки.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.