МакедонијаТоп2

ГОЛЕМИОТ БИТОЛСКИ МЕЦЕНА И ПОМАГАЧ НА СИРОМАШНИТЕ, ГЛАДНИТЕ И УНЕСРЕЌЕНИТЕ, Васко Ковачевски е избран за шеф на 5 изборна единица за престојните парламентарни избори

Васко Ковачевски е избран за шеф на 5 изборна единица за престојните парламентарни избори, дознава Апла.мк

Васко Ковачевски е избран за шеф на Регионалниот изборен штаб за престојните парламентарни избори за изборната единица пет. Оваа одлука на 9 април ја донесе Централниот изборен штаб на владеачката СДСМ, дознава Апла.мк. 

Оваа партиска функција на Ковачевски му е доверена пред се заради активностите во претходните два изборни циклуси. Тој во 2014 година беше носител на листата за  пратеници на СДСМ и коалицијата во петата изборна единица. 

Ковачевски е актуелен генерален директор на АД ЕСМ. Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:56 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.