МакедонијаЦрна Хроника

Голем пожар во скопско Маџир Маало гарант градежната мафија се спремаат нови згради да дигнат?

Денес пожар избувна во центарот на Скопје. Облак од густ црн чад се гледаше од повеќе точки на градот, на поголема оддалеченост.

Според првичните информации, пожарот е во населбата Маџир Маало, а објектот бил еден од последните со автентична скопска архитектура.

Неофицијално, куќата била напуштена.

Пожарот бил пријавен во Противпожарната бригада, чии екипи интервенирале на терен.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.