Занимливости

ГОЛДЕН АРТ ГИ ДЕРЕЛ СО СКАПИ ПАРКИНГ МЕСТА, АМА И ОПШТИНАТА ИМ ГО СПОПИКАЛА

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ЗЕМЈАТА НА ЧУДАТА
Пред зградата во која живеам во Аеродром се воведува зонско паркирање. Тоа е одлично, конечно ќе се регулира паркинг просторот, но верувале или не оваа навидум обична операција мене ќе ме остави без простор каде што ќе можам да паркирам.
Имено, сите жители на Аеродром имаат право да паркираат по два автомобили на паркинг местата во општината. Ова правило важи за сите, освен на жителите на Милан Зечар 4 и Милан Зечар 6. Зошто? Затоа што во нашите згради имало подземен паркинг.
Е сега, кога го купувавме станот, инвеститорот ни бараше 3000 евра по подземно паркинг место, пари кои некои од нас тогаш ги немаа. Во меѓувреме местата ги искупија жители на други згради па веќе нема слободни а ваму на зонските нема да ни дозволуваат да паркираме.
Среќа близу ми е работата па автомобилот ќе го паркирам таму, но ова е прекршување на основните човекови права!


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.