Занимливости

ГО ПРЕКИНАЛА РОЧИШТЕТО ЗА ДА ОДИ НА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“: За Рускоска поважна забавата отколку човечките судбини

На вчерашното рочише за настаните од 27 април, обвинителката Рускоска инсистирала да заврши во 21:00 часот бидејќи, како што изјавила таа имала „итен состанок“, а денес доцнела.

Денес на продолжението од рочиштето кое сепак било прекинато според „потребите“ на обвинителката Рускоска, продолжило во иронична атмосфера затоа што се испоставило дека „итниот состанок“, всушност е  „Златна бубамара“.

Обвинетиот Вилијам Михајловски своите сознанија за одењето на Рускоска на „Златна бубамара“ ги сподели и во судницата.

Обвинетиот Вилијам Михајловски  рече дека му е жал што не е тука присутна обвинителката Рускоска, но веројатно, рече тој, оправдано е отсутна ако останала до доцна во ноќта на “Златна бубамара”.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.