Македонија

Го допре днoтo: 3aeв се смееше на комеморацијата на пoчинaтите во тpaгедијата во Бугарија

Искрено и мене ме интересира што е толку смешно, и што толку не можеше да се воздржи од смеење поранешниот Премиер на примопредавањето на телата на починатите на нивните семејства?
Да се смееш на еден ваков чин, да не можеш да се воздржиш е надвор од секоја нормалност!
О Аллах смилувај им се на овие убави души, смилувај им се. Дај им го најубавото место во Џеннетот!
Амин ИншАллах 🤲😔

Денес во Македонија пристигнаа телата на починатите во трагичната автобуска несреќа во која починаа 45 лица од кои 12 деца, трагедија која ја зави Македонија во црно, а во целост затвори неколку домови бидејќи починаа цели фамилии.

На комеморацијата и пречекот на починатите присуствуваше целиoт државен врв меѓу кои и премиерот во оставка Зоран Заев.

Со еден чин Заев го допре дното, додека Македонија плачеше и се носеа телата, Заев се смееше во разговор со претседателот на НСДП, Горан Мисовски.

(Видео) Го допре днoтo: 3aeв се смееше на комеморацијата на пoчинaтите во тpaгедијата во Бугарија

Погледнете како изгледаше ситуацијата:Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.