Македонија

Глеј што му текнало на завалијата од Битола, да бе пукав ама од сигнален пиштол еве го на ццц

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.Н. (40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 04.03.2019, полициски службеници при претрес во домот на пријавениот на ул. “Христо Ботев“ во Битола, пронашле и одзеле метадон.

На 01.09.2019 во полициска станица Битола е повикан Ж.А. (47), за кој е пријавено дека на 31.08.2019 околу 15.30 часот за време на свадбена свеченост на неговата ќерка пукал од пиштол. З.А. изјавил дека пукал од сигнален пиштол, кој го поседувал без дозвола. Пиштолот е одземен и во координација со ОЈО ќе биде поднесен соодветен поднесок.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.