КолумниТОП

Героски: ВМРО-ДПМНЕ стои подобро од СДСМ на анкетите

Героски: ВМРО-ДПМНЕ стои подобро од СДСМ на анкетите

Според информациите што ги добив од одредени уредници од медиумите според нивните анкети, партијата ВМРО-ДПМНЕ стои подобро од СДСМ. Релевантен е истражувачот, тој што ја спровел анкетата, а тоа би било добра вест за приврзаниците на опозицијата, рече Бранко Героски во гостувањето во емисијата „Само интервју“.

Героски додаде дека со тоа се зголемува паниката кај власта, не му е лесно на Заев.

„Да се разбереме и таму не е лесно, затоа што имам некои информации дека, не знам колку се тие точни ќе видиме, љубопитен сум дали ќе се остварат таквите прогнози дека на претстојните локални избори ќе има многу независни листи, има доста структури кои што не се задоволни од партијата СДСМ“, појасни Героски.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.