Колумни

ГЕРО ЗА ТАЧЕ

Едноставно, некои луѓе од службата на СДСМ за односи со јавноста направиле банален превид и текстот на говорот до медиумите го проследиле заедно со упатствата за однесувањето на говорникот. Тоа не е баш мала грешка, па Ковачевски веројатно уште еднаш треба да преиспита како функционира неговата пи-ар екипа.

Премиерот треба веднаш да излезе од вителот на страстите, во кој е втурнат од некого (тој најдобро си знае од кого). Го советувам да биде многу поотворен кон своите критичари и пред сѐ смирен и „пословен“. Накусо, да биде сѐ што не беше неговиот претходник Заев, кој се потпре на една екипа апологети, се самозаљуби, се вознесе и така ни остави богата ризница од гафови, ноторни лаги и многу сериозни промашувања во политиките.

ПС. Дознав некои информации за причините поради кои Ковачевски не бил на отслужување на воениот рок, но не сакам да се мешам во неговата и во работата на неговите служби. Следам и гледам кој како се однесува во услови на „кризен менаџмент“. И забележувам многу пропусти, неснаоѓање, незнаење. Тоа е, веќе видено…Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.