Живот

(Гелерија) Велигден во домот на познатите

Голем број верници го дочекаа Христовото воскресение, но оваа година беше поинаку заради пандемијата. Па така неместо фотографии од пред храмовите, јавните личности споделуваа фотографии од Велигден во домот. Водители, пејачи, спортисти, актери,политичари објавија на социјалните мрежи како ги минале празниците, како ги бојадисале јајцата и како го украсиле домот за Велигден.

Nikola Dimitrov

пред 13 ч.

Среќни празници со делото на моите синови и креативната внука! Јајца обоени со флуоресцентни бои што светат ноќе 😊

Да сте сите живи, здрави, среќни и весели!

No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
1K
56
ShareМакедонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.