КолумниТОП

Газдата на НИКОБ секое сабајле у 9 саат и носи кеш на Тања Васиќ во МЗ а вие тестирајте се за 2600 денари

Татјана Васиќ Бозаџиева

Сакаме да прашаме зошто секое сабајле у 9 саат бемвето на газдата на НИКОБ овој бе што ве тестира и секогаш кога треба да идете во странство сте негативни иако кашлате е паркирано пред Министерство за здравство и газдата излегува и на послужавник што и носи на Татјана Васиќ државен секретар во Министерството за здравство, доручек, сокче или аванта кеш?

За што и дава дали дека таму ги пренасочувате пациентите да му полнат џеб на овој што сакаше да ја приватизира брзата помош, а другари?

Уште едно прашање до секретаркава државна Татјана која е тука и во времето на Тодоров па сега па ваљда сега и со оној стоматологот од Алтернатива новиот назови го министер за здравство колку дозволи за клиники и за здравствени амбуланти приватни секако даде на братот на Бујар Османи еве ја ќе ти кажам 14 и колку пари за тоа лапна на грб на македонските граѓани?

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.