Колумни

Фуркан Салиу до Џабир Дерала: Во паника се, се може да спречат освен времето и вистината

Фуркан Салуи до Џабир Дерала: Во паника се, се може да спречат освен времето и вистината

Новинарот Фуркан Салиу остро реагираше на својот фејсбук профил поради тужбата и барање за извинување и повлекување на објавата од страна на Џабир Дерала. Салиу изјави дека нема да ја повлече објавата ниту да се извини за, како што вели тој, напишаната вистина и дека стои зад секој збро од напишаното.

„Во паника се! Се може да спречат освен времето и вистината! Времето немилосрдно им тече, а вистина е болна за нив.

ЏанБир мисли дека со вакви смешни предупредувања за тужби ќе ме замолчи. ЏанБир мисли дека само затоа што има некој денар повеќе на сметка и миже да си дозволи скапи адвокати може да ме замолчи. Смешни сте! Не само што нема да се извинам и нема да го повлечам статусот, туку ќе го повторам пред судија и пред Џабир! Моето мислење за него и штетата што ја направи врз невладиниот сектор и новинарството нема тужба или судија што може да го смени.
Стојам зад секоја буква што сум ја напишал! Стојам зад секој збор што сум го кажал!
Се гледаме на суд!“, реагира Салиу.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.