СпортТоп1

Фудбалер ја изневерил девојката со нејзина пријателка, па добил отказ од ПСЖ

Фудбалер ја изневерил девојката со нејзина пријателка, па добил отказ од ПСЖ

Челниците на францускиот шампион ПСЖ неодамна му го раскинаа договорот на напаѓачот Хесе Родригез, на половина година пред неговото истекување, поради големиот број на сексуални скандали во кои тој упаднал во последните неколку години.

За менаџментот на клубот, главната причина за раскинување на договорот било неговото неверство за кое се дозна во јавноста. Фудбалерот ја изневерил неговата поранешна сопруга Аура Руиз, со која во меѓувреме се имал смирено, со нејзината пријателка Росио Амар.

Руиз е поранешната сопруга на Родригез, со која има син. Тој ја оставил во 2018 година, а во меѓувреме се смириле. Медиумите пишуваа за нивната разделба која била болна за двете страни. Двајцата се тркале во тоа, кој повеќе ќе му наштети на другиот.

Родригез потоа добил син и со Жанира Барм, неговата трета девојка, која ја оставил додека таа била бремена. Во меѓувреме и се вратил на Руиз, со која бил среќен, сè до моментот кога таа открила дека ја изневерил со нејзината пријтелка Росио Амар.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.