МакедонијаТоп2

Фрчковски: Ако големата победа на СДСМ зависи од Сител, турете и пепел

Неприфатливо е да го земете калашниковот на претходниот режим од земја и сега вие да пукате со него, рече професорот Љубомир Фрчковски на вечерашната Топ Тема коментирајќи го фактот дека СДСМ во изборната кампања и дала реклами на Сител во вредност од 155.000 евра.

-Целата операција на рушење на режимот имаше морална димензија. Ако оваа голема победа зависи од Сител, турете и пепел. Тоа е опасна насока. Треба да направите дисконтинуитет од претодната влада. Одење напред е доделување на базична правда. Тоа е она премиерот што мора да го направи. Без тоа власта почнува да фунционира како машина, рече Фрчковски.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.