Колумни

ФРЧКО НЕПАДНАТИОТ ШТО ТЕПАШЕ ЖЕНИ

Овој НЕпаднатиов, во тинејџерските денови го користевме за статива кога игравне фудбал, а за чувилук за пешкири и испотени маици на баскет.
Потоа така НЕпаднат ја тепаше првата жена, а потоа тепаше и женички на паркинг.
Крајно, го набркаа од Правен на УКИМ, па премина на “универзитетот” кај Фиат каде дипломираат сите што ќе поминат преку мостот “Близнак”.

Фотографија на Миленко Неделковски.

Фотографија на V Zograf Dinkovski.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.