Македонија

ФРЧКО : Кандидатите на СДСМ ќе ги прегазат кандидатите на ДПМНЕ како брз воз во вториот круг!

– Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вториот круг во сите општини каде ќе има избори во втор круг!

Во албанските општини ситуацијата е малце другачија, тамо има други процеси и ќе видиме што ќе се случува таму.

Професорот Фрчкоски во 24 Анализа во ТВ 24.Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 16:56 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.