Колумни

Фрчко бе Доказ уште кога кажа дека Филип Рикер и Рада ти го спопикаа ти сеа се переш, аман читај Доказ ќе дознаеш поише за себе

ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР

Рада сеа дур пере чаши у шанк ќе прави рчки по седесето, ете сакала пак министерка да биде иако нејќеше ама се пишманила инаку она го поеба Фрчковски да не отиде амбасадор у НАТО заедно со Филип Рикер. Заев знае ама не беше моќен да спречи.

доказ извор

– Владата ме покани да бидам амбасадор во Вшингтон, но тоа го стопираше Филип Рикер од личен каприц, уште ми е лут што пред 10 години напишав колумна дека тој почесто се гледа со Сашо Мијалков од што се гледа со својата жена, уште ми ја памти таа колумна човекот многу е суетен. Но постои можмност да замина во ООН во Њујорк ќе видиме.

Професорот Фрчковски откри зошто не се реализираше најавеното амбасадорување во САД, Вашингтон.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.